تاثیر مسافرت بر پیشرفت کسب وکار

  

اغلب افراد فکر میکنند که اگر در بودجه مسافرت رفتن خود صرفه جویی کنند می توانند وجه آن را جایگزین هزینه های دیگر نمایند ، دیدگاهی که  تقریبا من هم با آن موافق بودم . در کتاب افزایش عملکرد، نوشته استاد عزیزم جناب آقای ژان بقوسیان از شارژ باطری احساسی صحبت شده است که در واقع بیانگر این موضوع است که افراد نیاز به شارژ انرژی احساسی دارند و مسافرت رفتم یکی از عامل های شارژ این باطری است. صاحبان کسب و کاری که در شرایط روحی خوبی به سر نمی برند بیشتر به شارژ  این انرژی احساسی نیازمند هستند .اگر کسب و کاری دارید و شرایط  خوبی به سر نمی برید و حتی شرایط مالی سفر کردن را ندارید یک مبلغ کمی را قرض گرفته و مسافرتی حتی کوچک و چند روزه را برای خود و خانواده ترتیب دهید.

قرار گرفتن در یک محیط جدید باعث میشود ذهن شما باز شده و ایده های بهتری برای بهبود کسب و کار ،به ذهنتان خطور کند. حتی شارژ روحیه خانواده باعث می شود یک انرژی مضاعفی به آنها داده  و در ادامه  شما را در رسیدن به اهدافتان بیشتر حمایت کنند.

بدن ما برای فعالیت کردن ، روزانه نیازمند مواد غذایی مناسبی است ، به همان اندازه مغز ما  نیز برای فکر کردن نیاز به شارژ انرژی احساسی دارد بنابراین برای تداوم در بهتر تصمیم گیری در فرایند زندگی و به خصوص پیشرفت کسب و کارمان نیاز داریم هر چند وقت یک بار کامپیوتر بدنمان را  شارژ کنیم پس در برنامه کاریتان حتما به صورت دوره ای مسافرت های بزرگ و کوچک قرار دهید.

من مدتها بود که  خودم و خانواده‌ را به مسافرت نبرده بودم . بنابراین تصمیم گرفتیم یک سفر به شمال کشور داشته باشیم .آب و هوای بسیار خوب شمال باعث شد که ایده های خیلی خوبی به ذهن رسید و در کسب و کارم مورد استفاده قرار گرفت.

 

 

هدف از مسافرت ، تغییر و تنوع است و صرفا نباید همراه با هزینه‌های زیاد باشد بخصوص وقتی که کسب و کارمان به اصطلاح روی غلتک نیست .من بیش از ۵ سال بود که هیچ مسافرتی نرفته بودم  و فکر میکردم که باید حتما شرایط و بودجه خاصی را برای این کار اختصاص بدهم، در حالی که این فرضیه کاملا اشتباه بود .ذهن وقتی در یک فضای جدید قرار میگیرد از خودش قابلیت های مختلفی را بروز می دهند و این قابلیت ها باعث افزایش خلاقیت میشود .برای مسافرت رفتن سخت نگیریم و دنبال هزینه‌های زیاد نباشیم دست خانواده را بگیرید  ، با خودروی خودتان چند روزی را در شهر های داخلی به سفر بروید و از ایده ها و نظرهای قومیت های مختلف استفاده کنید .

قطعاً وقتی به مسافرت میرید به حوزه کسب و کارتان  در شهرهای مختلف توجه می‌کنید .اغلب افراد این عادت را دارند که وقتی به جای دیگر می روند به کسب و کار خودشان بیشتر توجه می کنند. دقت کردید که  یک آرایشگر وقتی  به افراد مختلف میرسد ابتدا به مو های شخص مقابل نگاه میکند یا یک  فروشنده ماشین ابتدا به ماشین افراد  توجه می کند همه ما این خصوصیت را داریم که به کسب و کارمان دقت کنیم. وقتی پایمان را فراتر از محل سکونت خود می‌گذاریم خود به خود این خلاقیت در ذهن ما ایجاد میشود که در کسب و کار خودمان چه  تغییری انجام دهیم که موفقیت بیشتری کسب کند .با مشاهده هم صنفان خود در شهر های دیگر و چگونگی روش های بازاریابی آنها، ایده های جدیدی را در ذهن خود شکل دهید.

 

وقتی به سفر میرویم و چند وقتی از مشکلات کاری یمان دور میشویم به ذهن خود استراحت داده و مطمئنا بعد از چند روز که به چالش های قبلی روبرو می شویم خیلی  بهتر آنها را  پردازش و حل خواهیم کرد . مغز، مانند یک عضله است و وقتی بهترین عملکرد را دارد که به طور مرتب ورزش  کند ، سفر کردن می‌تواند برخی از بهترین ورزش‌های ذهنی را به شما هدیه کند. هنگامی که مغز از امور روزمره خلاص می‌شود، با تجربیات جدید تحریک شده و مجبور می‌شود با چالش‌های تازه دست و پنجه نرم کند، به این ترتیب ذهن شما تقویت می‌شود، یعنی احتمالا موجی از افکار و ایده‌های خلاقانه در شما متبلور می‌‌شود. پس موقع قدم زدن در سرزمین های جدید ، خودکار و دفتر یادداشت به همراه داشته باشید، شاید به یکباره یک ایده ناب به ذهن‌تان خطور کرد.

در پایان اضافه می کنم که حتماً در سفر کردن یک کتاب مرتبط با موضوعات کاری یتان را  نیز  همراه داشته باشید  چرا که مطالعه کتاب در فضاهای جدید  با ذهنی باز ، باعث میشود مطالب را بهتر یاد گرفته و در کسب و کارتان استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود رایگان واتساپ مارکتینگ

برای ارسال پیام تبلیغاتی در واتساپ همین الان محصول واتساپ مارکتینگ را دانلود کنید
دانلود محصول
نگران نباشید ،  اصلا ایمیل و پیام های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد!
close-link

دانلود فایل های ضمیمه

دانلود
نگران نباشید ایمیل های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد !
close-link