چگونه در بازاریابی تلفنی ،از اضطراب تماس گرفتن خلاص شویم؟

برای وسیله ای که در جهان محبوب است و تقریباً در هر کیف ، جیب و دستی یافت می شود ، از این که بسیاری از مردم از برقراری تماس تلفنی می ترسند شگفت زده خواهید شد. اگر با صحبت کردن تلفنی بر اضطراب غلبه کرده اید ، می توانید یاد بگیرید که چگونه این اضطراب را مدیریت کرده و مکالمات تلفنی موفقی داشته باشید. اول ، برای درک ترس خود از صحبت کردن با تلفن کار کنید. سپس ، از استراتژی های عملی مانند ایفای نقش و تنفس عمیق برای کاهش ناراحتی هنگام برقراری تماس استفاده کنید.

روش اول غلبه بر ترس های خود

به ته ترس خود برسید

 تنها راه برای غلبه بر اضطراب تلفن شما این است که بفهمید چه چیزی باعث ایجاد آن شده است. سوال این است که در انتهای ترس شما از صحبت تلفنی چه چیزی وجود دارد: آیا نگران گفتن چیزی شرم آور هستید؟ آیا از طرد شدن می ترسید؟

یک لحظه وقت بگذارید تا قبل از تماس تلفنی واقعاً متوجه افکاری شوید که در ذهن شما می گذرد. توجه کنید که چه نوع چیزهایی را به خودتان می گویید. 

صحبت خود را به چالش بکشید

 پس از به دست آوردن بینشی درباره آنچه باعث ترس شما می شود ، سعی کنید آنها را تغییر دهید. شما می توانید این کار را با اصلاح آنچه در مورد صحبت کردن با تلفن به خود می گویید انجام دهید. به عنوان مثال ، ممکن است به خودتان بگویید که حرف احمقانه یا شرم آور می زنید. 

اگر چنین است ، سعی کنید به زمانهایی فکر کنید که تماس تلفنی برقرار کرده اید و هیچ چیز شرم آور را نگفته اید. اکنون ، صحبت خود را با گفتن جمله ای مانند: “من چندین تماس تلفنی برقرار کرده ام بدون اینکه خودم را شرمنده کنم. من قادر به انجام یک مکالمه تلفنی موفق هستم. “

 

به یک درمانگر مراجعه کنید 

ترس مزمن از برقراری تماس های تلفنی ممکن است نشان دهنده یک مسئله عمیق تر ، مانند اضطراب اجتماعی باشد. با مراجعه به یک درمانگر با تجربه اضطراب ، می توانید مشکل زمینه ای را شناسایی کرده و مهارت هایی را برای غلبه بر آن توسعه دهید.

به عنوان مثال ، درمان اضطراب اجتماعی ممکن است شامل تکنیک های درمان شناختی-رفتاری  های اجتماعی باشد. این تکنیک ها ممکن است به شما در شناسایی الگوهای فکری مضطرب ، یادگیری مواجهه با ترس های شما و توسعه استراتژی های مفید برای مدیریت موقعیت های اجتماعی کمک کند. 

 

 

 

روش دوم مدیریت تماس های تلفنی

 

تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید تماس های خود را برقرار کنید

بسته به اینکه برای شما مناسب است ، می توانید تماس های خود را در یک روز پخش کنید یا همه آنها را در یک روز برقرار کنید. گاهی اوقات محدود کردن خود به یک یا دو تماس در روز می تواند تا حدودی فشار را از بین ببرد. تعیین بهترین زمان از روز برای تماس با شما نیز مهم است. هنگامی که احساس می کنید بهترین حالت را دارید ، تماس تلفنی برقرار کنید.

به عنوان مثال ، شاید احساس اعتماد به نفس و طراوت بیشتری در صبح داشته باشید یا بلافاصله بعد از یک تمرین روتین. پس برای برقراری تماس برنامه ریزی کنید.

برای تماس تلفنی اهداف تعیین کنید 

هدف تماس خود را در نظر بگیرید و آماده شوید تا بتوانید به راحتی به آن هدف برسید. این به کاهش اضطراب شما کمک می کند.

اگر برای اطلاع از اطلاعات نیاز به تماس دارید ، لیستی از سوالاتی را که می خواهید بپرسید تهیه کنید.

اگر نیاز دارید اخبار را به دوست یا همکار خود منتقل کنید ، آنچه را که باید به آنها بگویید بنویسید.

با تماس های ناراحت کننده کمتر شروع کنید

آیا احساس می کنید در برخی تماس های تلفنی اعتماد به نفس بیشتری دارید و در برخی دیگر اعتماد به نفس کمتری دارید؟ اگر چنین است ، ممکن است با شروع تماس های تلفنی که اینقدر اضطراب ایجاد نمی کنند ، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال ، اگر شما نیاز به سه تماس تلفنی – با یک دوست ، با یک همکار و رزرو دارید – میزان اضطرابی را که با هر یک از آنها احساس می کنید رتبه بندی کنید. سپس ، با کمترین اضطراب زا ، مانند یک دوست شروع کنید. ابتدا با آن تماس بگیرید تا احساسات خوبی داشته باشید. سپس ، به مورد بعدی و غیره بروید.

نقش آفرینی از قبل

 گاهی اوقات تماس های تلفنی به دلیل زمینه تماس باعث ایجاد اضطراب می شود. در این مواقع ، ممکن است هنگام بازی با دوستان یا اعضای خانواده ، اضطراب را از بین ببرید. به این ترتیب ، این شخص می تواند به شما در حساسیت زدایی قبل از تماس واقعی کمک کند و در مورد عملکرد خود بازخوردی به شما بدهد

به عنوان مثال ، قبل از مصاحبه شغلی تلفنی ، ممکن است با یک دوست “مصاحبه ساختگی” انجام دهید. از آنها بخواهید از شما سوال بپرسند. سپس ، می توانید پاسخ های متفکرانه ای ارائه دهید که گویی معامله واقعی بوده است. پس از اتمام “مصاحبه” بازخورد بخواهید تا بتوانید پیشرفت کنید.

زیاد تمرین کنید. 

هرچه بیشتر خود را مجبور کنید با ترس روبرو شوید ، قدرت کمتری بر شما دارد. بنابراین ، می توانید به تدریج با برقراری تماس های بیشتر ، اضطراب خود را در مورد برقراری تماس تلفنی کاهش دهید. به جای ارسال پیامک ، با یک دوست ، همکار یا یکی از اعضای خانواده تماس بگیرید. اگر قصد دارید به یک استاد یا رئیس ایمیل بزنید ، ایمیل را رد کرده و تماس بگیرید.

همانطور که بیشتر تماس های تلفنی را تمرین می کنید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که این فعالیت آنقدرها شما را تحت فشار قرار نمی دهد.

 

آن را جعلی کنید

 یک استراتژی کلاسیک اعتمادسازی وجود دارد که به آن “تا زمانی که به آن برسید” جعلی است. هنگام تماس تلفنی این کار را امتحان کنید. به عنوان مثال ، حتی زمانی که اعتماد به نفس چندانی ندارید ، چانه خود را بالا بیاورید ، شانه های خود را به عقب بکشید و در حین تماس لبخند بزنید. “جعل” زبان بدن با اعتماد به نفس ممکن است در واقع به اعتماد به نفس واقعی منجر شود.

تصور کنید که به جای تماس تلفنی با شخص روبرو صحبت می کنید.

بی قراری رفع اضطراب با حرکات کوچک می تواند مفید باشد

هنگام برنامه ریزی برای برقراری تماس های تلفنی ، چیزی را در دست بگیرید ، مانند یک توپ استرس ، یک فیجت اسپینر یا یک مشت تیله. در حین تماس با این موارد بازی کنید تا تنش اضافی برطرف شود.

پشتیبان گیری کنید 

اگر از شما خواسته می شود در یک تماس تلفنی شرکت کنید که باعث ایجاد استرس می شود ، ببینید آیا می توانید با یکی از دوستان خود تماس بگیرید. این شخص می تواند بی سر و صدا در خط حاضر شود تا در طول تماس از شما حمایت اخلاقی کند. یا زمانی که شما فراموش کردید چه می خواهید بگویید یا زبان بسته شده اید ، می توانند در تماس به شما کمک کنند.

به عنوان مثال ، اگر در حال بررسی حضور با یک سرپرست هستید ، ممکن است برنامه ای داشته باشید که یکی از اعضای تیم در تماس با شما همراه شود. اگر با یکی از بستگان دور خود تماس می گیرید ، از مادر یا خواهر و برادر خود بخواهید که با شما صحبت کند.

از غربالگری تماس استفاده کنید 

اگر از پاسخگویی به تلفن می ترسید ، غربالگری تماس می تواند اضطراب شما را کاهش دهد. به تماس های افرادی که در لیست مخاطبین شما هستند پاسخ دهید. در غیر این صورت ، اجازه دهید تماس ها به پست صوتی بروند تا بتوانید تصور کنید که چه کسی با شما تماس می گیرد. سپس ، می توانید نحوه پاسخگویی و کنترل هنگام مکالمه را در نظر بگیرید.

 

 

روش سوم اجرای تکنیک های آرامش بخش

 

عمیق نفس بکشید 

تنفس عمیق یک روش عملی برای کنترل اضطراب است. بعلاوه ، شما می توانید این تمرین را تقریباً در هر کجا ، حتی در طول یک تماس تلفنی فعال انجام دهید – فقط مطمئن شوید که مستقیماً از اسپیکر دم نزنید. سعی کنید تلفن را برای چند نفس عمیق از دهان خود بیرون بیاورید یا خط را برای تنفس در حالی که طرف مقابل در حال صحبت است قطع کنید.

تنفس عمیق شامل کشیدن هوا از طریق بینی برای چندین بار است (چهار بار امتحان کنید). سپس ، نفس را حدود هفت بار نگه دارید. در نهایت ، نفس را از دهان خود برای حدود هشت بار بیرون دهید. کل چرخه را برای چند دقیقه تکرار کنید تا احساس آرامش کنید.

اگر در حال تماس فعال هستید ، دو تا سه چرخه تنفس عمیق می تواند به شما در جمع آوری سریع خود و کاهش اضطراب کمک کند.

 

 

یک اسکن کامل بدن انجام دهید.

 هنگامی که احساس اضطراب می کنید ، نگه داشتن تنش در بدن شما بسیار معمول است. با انجام اسکن بدن ، می توانید آگاهی را به مناطق متشنج برسانید و آنها را آرام کنید. این تمرین آرامش بخش ممکن است قبل یا بعد از یک تماس تلفنی ناراحت کننده مفید باشد.

با چند نفس عمیق شروع کنید. توجه خود را بر روی انگشتان پا روی یک پا متمرکز کنید. به هر حسی توجه کنید تا آنجا احساس کنید. به دم و بازدم خود ادامه دهید ، تصور کنید که تنفس های آرام کننده هر گونه تنش در انگشتان پا را از بین می برد. هنگامی که این ناحیه کاملاً آرام شد ، تا کف پا ، مچ پا ، ساق پا و غیره حرکت کنید تا کل بدن شما آرام شود.

 

 

یک تماس موفق را تجسم کنید

 تجسم می تواند روشی قدرتمند برای کاهش اضطراب و ایجاد اعتماد به نفس در مورد فعالیت های اضطراب آور مانند برقراری تماس های تلفنی باشد. با رفتن به مکانی آرامش بخش در ذهن خود شروع کنید.

سعی کنید مخفیگاه مورد علاقه دوران کودکی ، کنار رودخانه آرامش بخش یا علفزار روستایی زیبا را امتحان کنید. تمام حواس خود را درگیر کنید تا این مکان را در چشم ذهن خود تجسم کنید. سپس تصور کنید که تلفن در این مکان آرامش زنگ می زند. آن را بر می دارید و تماس کاملاً برقرار می شود. شما عصبی نیستید. شما با اطمینان و هوشمندانه صحبت می کنید. هر زمان که اضطراب ایجاد می شود ، به اطراف این مکان آرام نگاه می کنید و تنش از بین می رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود رایگان واتساپ مارکتینگ

برای ارسال پیام تبلیغاتی در واتساپ همین الان محصول واتساپ مارکتینگ را دانلود کنید
دانلود محصول
نگران نباشید ،  اصلا ایمیل و پیام های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد!
close-link

دانلود فایل های ضمیمه

دانلود
نگران نباشید ایمیل های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد !
close-link