3 اشتباه مهلک در واتساپ مارکتینگ که باعث میشود اکانت خود را از دست بدهید!

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید پیام های انبوه یکسانی را برای مخاطبین خود از طریق واتساپ ارسال کنید . باتوجه به اینکه واتساپ یک پلت فرم اجتماعی است نه بیزینسی ، در حال حاضر اجازه این کار را برای کاربران خود صادر نکرده است و اگر یک پیام مشابه را به دفعات برای افراد زیادی در واتساپ ارسال کنید بدون شک اکانت (شماره ای که با آن عضو واتساپ هستید) شما مسدود خواهد شد.

مسدود شدن در واتساپ یعنی اینکه اکانت شما برای مدتی ازخدمات واتساپ محروم شده و دیگر نمیتوانید توسط آن شماره در واتساپ فعالیت داشته باشید .در ادامه به 3 اشتباهی که اغلب کاربران در ارسال های خود انجام میدهند می پردازیم و روش هایی که میتوان جایگزین آن کرد را توضیح می دهیم.    

1- ارسال پیام به غیر واتساپی ها توسط ربات های ارسال

اگر دقت کرده باشد هنگامی که ما بخواهیم در واتساپ برای شخص دیگری پیام ارسال کنیم حتما ابتدا می بایست شماره شخص را با یک نامی در گوشی خود ذخیره کرده و بعد در صورتی که آن شخص در واتساپ عضو شده باشد پیاممان را ارسال کنیم حال اینجا این سوال پیش می آید که چگونه می شود برای غیر واتساپی ها هم پیام ارسال کرد؟ درست است ما توسط گوشی خودمان نمی توانیم این کار را انجام دهیم ولی نرم افزار های مخصوص ارسال پیام در واتساپ وجود دارند که این امکان را به ما می دهند که به تمامی شماره ها پیام ارسال کنیم و اینجا دقیقا واتساپ متوجه این موضوع میشود که ما از یک ربات برای ارسال پیام هایمان استفاده کردیم و قطعا ما را را مسدود خواهد کرد.

برای حل این مشکل بعضی از ربات های ارسال این امکان را برای ما فراهم کرده اند که قبل از ارسال انبوه پیام ها ابتدا شماره مشتریان را فیلتر کرده و واتساپ دار و غیر واتساپ دار را از همدیگر تفکیک میکند و ما می باست فقط به واتساپ دارها پیاممان را ارسال کنیم.

2- استفاده ازربات های ارسال در بازه زمانی طولانی

همان طور که گفتیم  واتساپ یک پلت فرم اجتماعی است که برای استفاده کاربران انسانی طراحی شده است حال اگر ما از یک ربات برای ارسال پیام هایمان در یک بازه زمانی طولانی مثلا 5 تا 10 ساعت استفاده کنیم حتما واتساپ متوجه این موضوع خواهد شد که یک انسان به طور مداوم توانایی ارسال پیام را تدارد پس این ارسال ها به احتمال زیاد توسط یک ربات صورت می پذیرد و بی شک اکانت ما در زیر ذره بین واتساپ برای لیست مسدودی ها قرار خواهد گرفت.

برای رفع این مشکل اگر از ربات برای ارسال های خود استفاده میکنید زمان های وقفه بین ارسال ها را بلند مدت تر در نظر بگیرید تا ارسال ها بیشتر  رفتار انسانگونه تر به خود بگیرد.

3- ارسال پیام های زیاد در بازه زمانی یکسان با یک شماره

 وقتی ما به سرعت یک پیام مشابه را در یک بازه زمانی یکسان برای مخاطبین خود ارسال میکنیم از دید واتساپ این یک رفتار غیر عادی به حساب آمده و اکانت مارا غیر فعال میکند.این موضوع نه تنها در ارسال های رباتی مصداق دارد بلکه می شود توسط گوشی همراه خودمان هم صورت پذیرد. دقیقا این اتفاق را خودم تجربه کردم :زمانی که از ربات ها برای ارسال پیام استفاده نمیکردم توسط یک گوشی به صورت 5 عدد 5 عدد پیام های مشابه یکسان ارسال میکردم برای اینکه سرعت ارسال بیشتر شود توسط شخصی دیگر و با واتساپ وب نیز همان پیام برای مخاطبین دیگر ارسال می شد .تا چند روز همه چیز به خوبی پیش می رفت و ما روزانه بیش از 500 ارسال تبلیغاتی را داشتیم تا اینکه به یک باره اکانت ما از چرخه واتساپ خارج شد .باز هم متوجه نشدیم و از طریق شماره ای دیگر همان پیام را برای مشتریان ارسال کردیم این بار کمتر از 200 ارسال بود که اکانت ما غیر فعال شد بعد چند سعی و خطا متوجه شدم که می بایست بین ارسال ها وقفه ایجاد کنم و همه پیام ها را با یک شماره ارسال نکنم و از چند شماره برای ارسال ها استفاده کنم

حتما اگر از ربات  قوی برای ارسال پیام هایتان استفاده نمی کنید می بایست به صورت تصادفی بین ارسال ها وقفه ایجاد کنید البته این موضوع توسط ربات های خوبی مثل whatsender که در قسمت تنظیمات این امکان را به کار برمی دهد تا وقفه های تصادفی ایجاد کند حل شده است.

برای اینکه بیشتر با ارسال در واتساپ آشنا شوید در مقالات بعدی به قوانین ارسال پیام در واتساپ خواهیم پرداخت که به شما کمک خواهد کرد تا پیام های انبوه و مطمئنی بدون مسدود شدن اکانت خود، ارسال کنید.

       

 

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود رایگان واتساپ مارکتینگ

برای ارسال پیام تبلیغاتی در واتساپ همین الان محصول واتساپ مارکتینگ را دانلود کنید
دانلود محصول
نگران نباشید ،  اصلا ایمیل و پیام های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد!
close-link

دانلود فایل های ضمیمه

دانلود
نگران نباشید ایمیل های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد !
close-link