پاسخ سه سوال برای افزایش مشتریان

ترافیک عامل اصلی افزایش مشتریان و فروش بیشتر است .هر زمان که ما بتوانیم به تعداد زیادی از مشتریان  احتمالی خودمان دست پیدا کنیم و باعث شویم که مشتریان احتمالی از محصولات و خدمات ما بازدید کنند اصطلاحات ترافیک مشتری ایجاد کرده‌ایم

 روش های دستیابی به ترافیک برای کسب و کارهای مختلف ممکن است متفاوت باشد در این مقاله به بررسی سه سوال می پردازیم که بادانستن پاسخ آنها بتوانیم در کسب و کار های آفلاین که مشتریان به صورت حضوری یاتلفنی با ما در ارتباط هستند ترافیک مشتری بیشتری را ایجاد کنیم البته این ترافیک در کسب و کارهای آنلاین به روشهای دیگر امکان پذیر خواهد بود که در مقالات آینده به آن پرداخته خواهد شد.

 

1-روش های جمع آوری اطلاعات مشتریان برای ایجاد ترافیک کدامند؟

 

 ابتدا باید شناخت کلی از کسب و کارمان پیدا کنیم، بتوانیم مشتریان هدف خود را شناسایی کنیم بعد با روشهای زیر  شماره تماس آنها را جمع آوری  کنیم . اطلاعات مشتریان شامل نام نام خانوادگی مشتری، شماره تماس، تاریخ تولد ،سن ، جنسیت و غیره که می بایست توسط مدیر هر کسب و کار  در بررسی اولیه بازار هدف شناخته و جمع‌آوری شود با این کار ما در واقع یک بانک اطلاعاتی قوی از مشتریان احتمال ایجاد میکنیم.

 با توجه به حجم زیاد اطلاعات مشتری ، نیاز به این  مورد پیدا خواهیم کرد که آن اطلاعات در یک فایل یا نرم افزار ثبت شود تا با توجه به نوع استفاده قابلیت جستجو داشته باشد جهت ایجاد فایل مشتریان پیشنهاد می شود که این فایل توسط یک برنامه نویس طراحی و ارائه گردد که متعاقباً هزینه های زیادی در ابتدای کار در بر خواهد داشت دومین راه حل و تقریبا میشود گفت رایگان ترین روش  ، ایجاد همین فایل در نرم افزار اکسل است که می توان قابلیت جستجو را نیز برای آن ایجاد نمود

روش اول :

 جمع آوری شماره مشتریان توسط بازاریابان حضوری است. بازاریابان با ارائه اطلاعات شرکت در قالب  تراکت های چاپی و دریافت شماره مشتریان بانک اطلاعاتی ما را تقویت می کند.

 روش دوم:

در هر کسب و کار مشتریانی وجود دارند که به صورت خودکار و حضوری به ما مراجعه می‌کنند که ممکن است از ما خرید نکند اما حتماً اطلاعات تماس آنها را دراین فایل جمع‌آوری کرده تا به تقویت بانک اطلاعاتی ما کمک کند.

روش سوم:

ارائه یک سری خدمات رایگان یا تخفیف خورده به مشتریان است  و به ازای آن  از مشتری درخواست کنیم که اطلاعات تماس خودش را به ما بدهند.

 

 

 روش چهارم:

بانک های اطلاعاتی در هر کسب و کار وجود دارند که  ، ممکن است به صورت رایگان یا پولی در اختیار ما قرار گیرند و این اطلاعات می‌تواند جهت بانک اطلاعاتی ما مفید واقع شود.

 

2- روش های بازاریابی مناسب برای افزایش مشتریان چیست؟

 

 امروزه ، مشتریان کمتر مایل هستند که به تبلیغات مستقیم توجه کند و بیشتر تمایل دارند به تبلیغاتی توجه کنند   که یک اطلاعات یا دانشی با آنها اضافه کند بنابراین یکی از قوی ترین روش های تبلیغاتی امروز، آموزش قبل از فروش به مشتری است.

 بنابراین در  این روش ، مدیر هر کسب و کاری  می بایست یک سری اطلاعات فنی و کاربردی در رابطه با خدمات و محصولات  ، به مشتریان خود ارائه نماید تا در ادامه این ذهنیت در مشتری ایجاد شود که کسب و کار او برتر از  رقبای است که در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 این اطلاعات بهتر است به صورت  خلاصه و در مراحلی با فاصله زمانی( مرتبط با نوع کسب و کار) برای مشتری ارسال شود. همراه بودن عکس در این اطلاعات تاثیر ذهنی مشتری را دو چندان خواهد نمود.

 پیام های تبریک به مناسبت های مختلف بخصوص در زادروز تولد ،تاثیر شگفتی در ذهن مشتری ایجاد خواهد کرد.

 بعد از آماده سازی ذهن مشتری میتوان پیامهای تبلیغاتی را مابین پیام های کاربردی  ارسال نمود. بهتراست این پیام ها کمتر از پیام های اطلاع رسانی و کاربردی باشد که، برای مشتری ارسال می شود.

 

3- ابزارهای مناسب جهت اطلاع رسانی مشتریان کدامند؟

 

 تبلیغات چاپی یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی است . البته در این روش نیز دقت شود اطلاعاتی را چاپ کنیم که به صورت کاربردی  و برای مشتری ارزنده باشد.

 با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن موبایل و شبکه های اجتماعی می توان گفت یکی از قویترین ابزارهای بازاریابی ، این جعبه جادویی است. امروزه اکثر مشتریان در انواع شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند و ساعات زیادی از وقت خود را صرف بازبینی این شبکه ها می کند.

 اینستاگرام و واتساپ دو ابزار پرکاربرد بازاریابی است که بیشترین استفاده را برای کاربران ایرانی دارند . بنابراین این فرصت خوبی است که از این ابزارها برای بازاریابی استفاده نمود.

  بازاریابی دهان به دهان و رودررو بهترین روش بازاریابی در جهان شناخته شده است اما به عنوان یک مدیر کسب و کار در حال حاضر نمی‌توانیم با تمام مشتریان احتمالی خود ، رو در رو ملاقات داشته باشیم. شاید بتوان توسط شبکه اجتماعی واتساپ و ارسال یک پیام تکی به مشتری ، این حس رو در رو بودن را در آن ایجاد کرد و احتمال فروش محصول و خدمات را افزایش دهیم.

 

 به طور خلاصه می توان گفت که با داشتن اطلاعات مشتریان ما عملاً یک تریبون فروش برای خودمان ایجاد می‌کنیم که از طریق این درگاه محصولات و  خدمات مان را به مشتریان  معرفی کرئه و اختمال  فروش را هر روز بیشتر خواهیم کرد.

 

درباره نویسنده:

محمد جعفر اجری  مدیر و موسس سایت  مدیر نمونه است .  تحصیلات دانشگاهی را در زمینه مهندسی برق به پایان رسانده و در حال حاضر مدیر عامل شرکت پیشتاز تابلو( تولید کننده انواع تابلو های برق) در شیراز می باشد.

این سایت در زمینه آموزش فروش و بازاریابی فعالیت میکند.

مدیران کسب و کار های جدید و نوپا  می توانند با مراجه به سایت www.modirenemoneh.com   آموزش های رایگانی جهت افزایش مشتریان و فروش بیشتر کسب نماییند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود رایگان واتساپ مارکتینگ

برای ارسال پیام تبلیغاتی در واتساپ همین الان محصول واتساپ مارکتینگ را دانلود کنید
دانلود محصول
نگران نباشید ،  اصلا ایمیل و پیام های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد!
close-link

دانلود فایل های ضمیمه

دانلود
نگران نباشید ایمیل های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد !
close-link