رازهای پول سازی از اینستاگرام

درباره کتاب رازهای پول‌سازی از اینستاگرام

کتاب رازهای پول‌سازی از اینستاگرام نوشته‌ی جرمی مک گیلوری است که در سال 2017 منتشر شد. این کتاب در ایران توسط محمدرضا عمرانی به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات نگاه نوین منتشر شده است. کتاب حاضر با موضوع بازاریابی اینترنتی به مخاطبان راه‌های پول‌سازی از فضای مجازی به ویژه اینستاگرام را آموزش می‌دهد و آنچه در نهایت از این کتاب می‌توان یاد گرفت افزایش فالوئر و بازدید هدفمند از صفحه مجازی است تا فروش از طریق این رسانه به حد بالای خود برسد.

مک گیلوری نویسنده کتاب رازهای پولسازی از اینستاگرام توضیح می‌دهد که در دنیای امروز بیش ازهشتصد میلیون نفر در جهان عضو شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند. در واقع استفاده از این شبکه به واسطه طراحی ساده و قابل استفاده‌اش باعث شده تا کاربران آن زمان زیادی در روز را صرف استفاده از این برنامه کنند و روزبه‌روز به تعداد کاربران آن اضافه شود؛ اما این کتاب از این حیث برای ایرانیان هم بسیار کاربردی است. چرا که بیش از سی میلیون نفر از جامعه کاربران اینستاگرام را ایرانیان تشکیل داده‌اند و این فضا بستر مناسبی برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ایرانی خواهد بود تا با عرضه محصولات و خدمات خود مشتری‌های زیادی داشته باشند و فعالیت‌های بازاریابی خود را به شکل بهتر و متمرکزتر در آن پیش ببرند.

محمدرضا عمرانی مترجم ایرانی این کتاب که خود در حوزه نرم‌افزار و مدیریت تحصیل‌کرده است در مقدمه‌ی کتاب رازهای پول‌سازی از اینستاگرام ضمن متذکر شدن این موضوع که استفاده از اینستاگرام کاملا همه‌گیر و ساده است «اما ورود به اینستاگرام و پولسازی و درآمدزایی از آن به این سادگی‌ها هم نیست. پیچ‌وخم‌هایی دارد که اگر از آن‌ها غافل بمانید، نتیجه‌ای که می‌خواهید، هرگز به دست نخواهد آمد. کتاب رازهای پولسازی از اینستاگرام به درستی ادعا می‌کند جامع‌ترین و کاربردی‌ترین کتاب در حوزه نه تنها اینستاگرام که در حوزه بازاریابی محتوایی و فروش آنلاین است».

چرا باید کتاب رازهای پولسازی از اینستاگرام را بخوانیم

 کتاب رازهای پولسازی از اینستاگرام از کتاب‌هایی است که مطالب آن منطبق بر عصر دیجیتال و آنلاین امروز ماست. راهکارهای ارائه شده در این کتاب برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام توسط نویسنده و گروه همکار او آزمایش شده است به همین دلیل استفاده از مطالب آن نه تنها قابل اعتماد بلکه قابل استناد نیز است. این کتاب برای همه‌ی افرادی که می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان به سود قابل توجهی در کسب و کار خود برسند مناسب است. همچنین یکی از نکات قابل توجه درباره این کتاب زبان ساده و روان آن است تا همه کارآفرینان در حوزه‌های کوچک و بزرگ بتوانند از مطالب آن استفاده کنند. این کتاب 22 بخش دارد که در هر بخش راه‌هایی که تا امروز جواب‌گو نبودند و راهکارهایی جایگزین و قابل استفاده برای جذب مشتری ارائه می‌شود.

در بخشی از کتاب رازهای پولسازی از اینستاگرام می‌خوانیم

محتوایی ارائه دهید که فالوئرهای تان را به هواداران تمام عیار و مشتریان سودآور تبدیل کند

همیشه باید به خودتان یادآوری کنید که اینستاگرام اولین و مهم‌ترین پلتفرم برای وسایل الکترونیکی قابل‌حمل است. این یعنی چه؟ یعنی همه‌چیز باید جوری متناسب و بهینه شود که مردم خیلی راحت و سریع، آن‌ها را روی تلفن‌هایشان متوجه شوند. این شامل تاکتیک‌های روان‌شناختی‌تان می‌شود که افراد را وادار می‌کند روی صفحه‌ی شما متوقف شوند و با پستتان ارتباط برقرار کنند.

هیچ‌چیز بیش‌تر از محتوایی که پست می‌کنید، در رشد طبیعی شما در اینستاگرام نقش نخواهد داشت. به همین خاطر لازم است جایگاهی را هدف بگیرید که کاملا مناسب باشد. نه آن قدر خودتان را محدود کنید که تعداد کمی به شما علاقه‌مند شوند و نه آن‌قدر گسترده عمل کنید که هدفتان برای کسانی که اولین بار از صفحه‌تان دیدن می‌کنند، مبهم به نظر برسد. با در نظر گرفتن این مورد، اشتیاقی که دارید شاید لزوما بهترین چیز برای خلق یک صفحه‌ی اینستاگرام موفق نباشد. این، به خصوص وقتی مصداق پیدا می‌کند که هدفتان تبدیل اینستاگرام به یک پلتفرم پولساز باشد.

این جانکات مربوط به عملی کردن اهداف در دنیای آنلاین آمده است: در وب سایت، قبل از این که کاربر تصمیم بگیرد در صفحه بماند یا روی دکمه‌ی قرمز«X» کلیک کند، معمولا سه تا پنج ثانیه وقت دارید که تاثیر اولیه‌ی خوبی بگذارید. تاثیر اولیه از هرچیزی مهم‌تر است. با عکس اینستاگرام، در بهترین حالت یک ثانیه وقت دارید که این تاثیر را روی کاربر بگذارید.

به میانگین کاربرهای اینستاگرام که نیوزفیدهای شان را بررسی می‌کنند، فکر کنید: کاربران زیادی هستند که صدها نفر را فالو می‌کنند. وقت پردازش یک به یک صدها عکس را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود رایگان واتساپ مارکتینگ

برای ارسال پیام تبلیغاتی در واتساپ همین الان محصول واتساپ مارکتینگ را دانلود کنید
دانلود محصول
نگران نباشید ،  اصلا ایمیل و پیام های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد!
close-link

دانلود فایل های ضمیمه

دانلود
نگران نباشید ایمیل های مزاحمت آمیز ارسال نخواهیم کرد !
close-link